Në garën e dytë të Evropës, sot zhvillohet katër ndeshje, ku do të mësohen katër gjysmëfinalistë.

Arsenali do të udhëtojë në acarin rus ku do të përballet me CSKA Moskën.

Anglezët kanë një avantazh të madh nga ndeshja e parë, pasi kanë fituar 4-1.

Pamje nga ndeshja e parë (Getty)

Marseille do të mundohen që të kthej rezultatin pasi në ndeshjen e parë kishte pësuar humbje me rezultat 1-0 nga RB Leipzing.

RB Salzburgu zhvilloi ndeshje të mirë me Lazion, por humbi 4-2, ndërsa do të mundohen që të bëjnë më shumë në ndeshjen kthyese.

Valon Berisha në aksion (Getty Images)

Në këtë ndeshje do të përballen Valon Berisha dhe Thomas Strakosha. Sulmuesi i shënoi në ndeshjen e fundit.

Ndeshja e fundit zhvillohet mes Sporting Lisbonës dhe Atletico Madridit , ku madrilenët të parën e kishin fituar 2-0.

Atletico Madrid – Sporting . (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Ndeshjet fillojnë nga ora 21:05. /Telegrafi/