LAJMI I FUNDIT:

Lazio fiton me rikthim sensacional ndeshjen e zjarrtë dhe të tensionuar ndaj Interit

Lazio fiton me rikthim sensacional ndeshjen e zjarrtë dhe të tensionuar ndaj Interit
Reklama

Lazio ka fituar me rikthim sensacional ndaj Interit me rezultat 3-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Serie A.

Interi nuk ka arritur të mbajë epërsinë e pjesës së parë dhe t’i marrë tri pikët e radhës, pasi ka lëshuar terren në pjesën e dytë dhe është mposhtur nga Lazio në ndeshjen e zhvilluar në Olimpico.


Pjesa e parë e ndeshjes ishte shumë e luftuar, thuajse e barabartë për nga rastet, por me Interin që bëri diferencën duke gjetur golin.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 12-të me anë të Ivan Perisic, i cili shënoi nga pika e bardhë për 0-1.

Në pjesën e dytë, Lazio ishte më kërkuese, rrezikoi më shumë dhe arriti t’i shënojë dy gola për ta rikthyer rezultatin, ndërsa në fund edhe një tjetër të sigurisë.

Fillimisht ishte Ciro Immobile (64’), i cili shënoi nga penalltia për barazimin 1-1, ndërsa Felipe Anderson (81’) shënoi nga afërsia për 2-1.

Kur pritej që Interi të rikthej në lojë me golin e barazimit, në skenë doli Sergej Milinkovic (90+), i cili shënoi me kokë për rezultatin përfundimtar 3-1.

Në fund dhe pas përfundimit ndeshja u përshkua me shumë tensione dhe kacafytje të lojtarëve, ku nuk munguan as kartonët e verdhë dhe të kuq.

Pas kësaj fitore, Lazio ngjitet në pozitën e pestë me 14 pikë, ndërsa Interi renditet në vendin e tretë me 17 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Nerazzurrët e presin Juventusin, ndërsa Lazio udhëton te Hellas Verona. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Futsall
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

La Liga
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori