Kessie: Dua të arrij vetëm sa gjysma e asaj që ka arritur Gattuso

Franck Kessie i pëlqen krahasimet me trajnerin e tij Gennaro Gattuso, teksa thotë se do të donte të bënte vetëm sa gjysma e asaj që trajneri i Milanit arriti në karrierën e tij.

Rossonerët luajtën gjatë mesditës së të shtunës ndaj Crotones, ku fituan me rezultat minimal 1-0.

Mesfushori nga Bregu i Fildishtë e shfrytëzoi këtë ndeshje për të folur për krahasimet që i janë bërë me trajnerin e tij Gattuso.

Lexo po ashtu Lista prej 20 futbollistëve më të vlefshëm në botë nën 21-vjeç, nga Mbappe si më i shtrenjti e deri tek Alli, Dembele, Donnarumma dhe Asensio (Foto)

Kessie ka thënë se i pëlqejnë shumë këto krahasime, por do të ishte i kënaqur të arrinte në karrierë vetëm sa gjysma e asaj që ka arritur trajneri i tij.

Kessie ka filluar të ri-gjej veten dhe formën e tij te Milani

“Unë jam ende i ri dhe e kuptoj se kam shumë për të mësuar”, ka thënë fillimisht Kessi për Milan TV dhe Sky Sport Italia.

“Gattuso ishte një kampion i madh. Do të doja të bëja vetëm sa gjysma e asaj që arriti ai në karrierën e tij”.

Gattuso lavdëron blerjen e re të Milanit, Kessien
Lexo po ashtu Gattuso lavdëron blerjen e re të Milanit, Kessien

“Ne morëm tri pikë ndaj Crotones dhe duhet të mos jemi të hutuar nga pushimi i ardhshëm”.

“Ne kishim dy ditë pushim për t’u përgatitur dhe për t’u ndier në formë të mirë fizikisht “, përfundoi mesfushori nga Bregu i Fildishtë. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?