LAJMI I FUNDIT:

Kënga e re e Shakiras thuhet të jetë dedikim edhe për ish-vjehrrin

Kënga e re e Shakiras thuhet të jetë dedikim edhe për ish-vjehrrin
(Foto: Screenshot/Shakira/El Jefe)
Reklama

Këngëtarja e famshme, Shakira, e ka publikuar këngën e re, të titulluar “El Jefe” (“Shefi”) – dhe megjithëse flet për klasën punëtore dhe shfrytëzimin e tyre – vargu kushtuar ish-vjehrrit të saj tërhoqi vëmendjen më të madhe.

Kolumbiania e ka incizuar këngën së bashku me grupin meksikan, “Fuerza Regida”, që është shikuar miliona herë vetëm disa orë pas publikimit.


“Ëndërron të largohesh nga vendbanimi, ke gjithçka që të duhet për t’u bërë milioner, shije të shtrenjtë, mentalitet, thjesht të mungon rroga”, këndon Shakira bashkë me ritmin.

Shakira titullon këngën e re sipas pseudonimit që i kishin vënë miqtë e Pique? Aludohet për një tjetër ‘diss’
Lexo po ashtu Shakira titullon këngën e re sipas pseudonimit që i kishin vënë miqtë e Pique? Aludohet për një tjetër ‘diss’

Teksa shumë menduan se vet titulli i këngës tallej me pseudonimin që i kishin vënë miqtë e ish-partnerit Gerard Pique, ajo në këngë i është referuar konkretisht ish-vjehrrit, shkruan Marca.

“Thonë se nuk ka të keqe që zgjat më shumë se njëqind vjet, por ish-vjehrri është ende këtu dhe nuk ka shkelur në varr”, thotë në këngë.

Në këtë pjesë të videos, kërcimtarët tentojnë t’ia mbyllin gojën Shakiras, sikur të duan që ajo të mos e përmendë.

Duke qenë se babai i Gerard Pique, Joan, është një biznesmen dhe menaxhon kompanitë e djalit të tij – disa e kanë lidhur kontekstin e këngës me këtë dhe kanë vënë në pikëpyetje nëse është e mundur që ish-vjehrri i këngëtares t’i shfrytëzojë punëtorët e tij siç pretendohet në tekst. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Edona James e nervozuar me veprimin e Albyt, thotë se për shkak të operacioneve që ka kryer nuk e toleron goditjen në të pasme

Edona James e nervozuar me veprimin e Albyt, thotë se për shkak të operacioneve që ka kryer nuk e toleron goditjen në të pasme

Magazina
Puthje dhe ledhatime, Lumbardhi dhe Alby shihen të afërt me njëri-tjetrin

Puthje dhe ledhatime, Lumbardhi dhe Alby shihen të afërt me njëri-tjetrin

Magazina
Kush është shqiptari që qëndron prapa hiteve të Drake dhe shfaqjes së reperit me flamurin kuq e zi në klipin e “Polar Opposites”?

Kush është shqiptari që qëndron prapa hiteve të Drake dhe shfaqjes së reperit me flamurin kuq e zi në klipin e “Polar Opposites”?

Magazina
Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Magazina
“Jam rritur me njerkë” - Kaderi shpërthen në lot teksa rrëfen për historinë e jetës së saj

“Jam rritur me njerkë” - Kaderi shpërthen në lot teksa rrëfen për historinë e jetës së saj

Magazina
Blero: Kur të dal nga këtu do ta shijojë jetën me të dashurën time, të krijojë familje me të

Blero: Kur të dal nga këtu do ta shijojë jetën me të dashurën time, të krijojë familje me të

Magazina
Kalo në kategori