Portieri gjerman Loris Karius, ka vazhduar me gabimet e tij trashanike, ku ndaj Slovan Bratisallvës pësoi një gol të tillë

Ai mbahet në mend edhe për finalen e Ligës Kampionëve të vitit 2018.

Gabimet e Karius për golat e Karim Benzema dhe Gareth Bale i kushtuan skuadrës së tij gjatë në humbje 3-1.

Kjo bëri që Liverpooli të nënshkruajë me Alissonin për ta zëvendësuar atë.

Karius tani është te Besiktasi, si huazim në vitin e dytë.

Por edhe atje po bën njëjtë. Karius bëri një numër gabimesh gjatë sezonit të tij të parë me klubin turk.

Ai sapo ka bërë një tjetër gabim trashanik në Ligën e Evropës kundër Slovan Bratislava.

Më poshtë e gjeni golin e pësuar. /Telegrafi/