LAJMI I FUNDIT:

Ka marrëveshje mes Barcelonës dhe Atleticos për Griezmann

Ka marrëveshje mes Barcelonës dhe Atleticos për Griezmann
Reklama

Barcelona dhe Atletico Madrid më në fund kanë arritur një marrëveshje që duhet të lejojë Antoine Griezmann të luajë aq sa dëshiron Diego Simeone.

Sulmuesi francez ka qenë i kufizuar në paraqitjet më të vogla këtë sezon, duke hyrë në të gjitha ndeshjet e Los Cholchoneros, përveç dy, me gjysmë ore për të përfunduar.


Një nga dy ndeshjet që ai filloi ishte derbi i Madridit dhe e dyta ishte të martën mbrëma kundër Club Brugge.

Kjo mund të jetë për faktin se klubet thuhet se kanë arritur një marrëveshje për transferimin e Griezmann.

Carrusel Deportivo thotë se Atletico Madrid do t’i paguajë Barcelonës 20 milionë euro për ta bërë të përhershme marrëveshjen e tij të huazimit.

Los Rojiblancos e kishin aktivizuar aq rrallë për të shmangur pagesën e një opsioni të detyrueshëm blerjeje prej 40 milionë euro nëse ai do të realizonte një numër të caktuar ndeshjesh gjatë marrëveshjes dyvjeçare të huazimit.

Ndërsa Barcelona mund të ndiejë se ka marrë një marrëveshje të papërpunuar, ajo ka kuptim për të gjitha palët. Alternativa, që Griezmann të kufizohej në paraqitje të vazhdueshme zëvendësuese dhe më pas të kthehej në Barcelonë me paga të konsiderueshme, do të kishte qenë jo sensitive për të dy klubet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Futsall
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

La Liga
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori