LAJMI I FUNDIT:

Juventusi po monitoron situatën e Wilfried Gnontos

Juventusi po monitoron situatën e Wilfried Gnontos

Wilfired Gnonto pritet të largohet nga Leeds United vetëm pas një viti qëndrim në Angli.

Reklama

Sulmuesi i talentuar italian iu bashkua Leeds Unitedit verën e vitit të kaluar nga Zurich për 4,5 milionë euro, por largimi i tij nga kjo skuadër duket i pashmangshëm.

Leeds ka rënë nga Liga Premier dhe Gnonto nuk dëshiron të qëndroj te kjo skuadër dhe të luaj në Championship.

Skuadrat e mëdha italiane po e monitorojnë situatën e Gnontos
Lexo po ashtu Skuadrat e mëdha italiane po e monitorojnë situatën e Gnontos

Calciomercato ka raportuar se gjiganti italian Juventusi është duke e monitoruar situatën e sulmuesit të talentuar.

19-vjeçari ka zhvilluar 28 ndeshje me fanellën e Leeds, duke realizuar katër gola e duke asistuar në katër të tjerë.

Junventus është gati të shpenzojë deri në 20 milionë euro për afrimin e sulmuesit këmbëshpejtë.

Gjithsesi situatën e tij janë duke e monitoruar edhe skuadrat tjera italiane si Roma, Atalanta dhe Lazio. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk ndalet, shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

Cristiano Ronaldo nuk ndalet, shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

Ligat tjera
“Jam i shqetësuar” - Ancelotti flet për akuzat ndaj Barcelonës për ryshfet drejt gjyqtarëve

“Jam i shqetësuar” - Ancelotti flet për akuzat ndaj Barcelonës për ryshfet drejt gjyqtarëve

La Liga
Kalo në kategori