LAJMI I FUNDIT:

Inzaghi flet për transferimet e Interit në janar

Inzaghi flet për transferimet e Interit në janar

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi, lavdëroi drejtorët e klubit pas afatit kalimtar të janarit, ku Robin Gosens dhe Felipe Caicedo u bashkuan me Nerazzurrët.

Reklama

Inzaghi është përballur për herë të parë me mediat pas afatit kalimtar të janarit dhe është ‘detyruar’ të flasë për dy transferimet e kryere.

“Ne kemi drejtorë të shkëlqyer dhe një president që është gjithmonë i pranishëm, tani edhe fizikisht”, ka thënë fillimisht Inzaghi.

Inzaghi shërohet nga COVID-19, i gatshëm për Derby della Madonnina
Lexo po ashtu Inzaghi shërohet nga COVID-19, i gatshëm për Derby della Madonnina

“Gosens është aktualisht jashtë, por ne të gjithë e njohim atë, ai është një nënshkrim i mrekullueshëm”.

“Kam stërvitur Caicedon për shumë vite dhe ne e shfrytëzuam këtë mundësi në maksimum pas largimit të Stefano Sensi”.

“Ne ishim gati dhe jam i lumtur për atë që bëmë në janar”, përfundoi trajneri i Interit.

Inzaghi shtoi se Gosens është duke përfunduar rikuperimin e tij ndërsa Joaquin Correa është duke nxituar për t’u rikthyer në aksion.

Ata janë dy lojtarët e vetëm që nuk janë në dispozicion për Interin në derbin e nesërm (e shtunë) ndaj Milanit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Haaland: Ëndërr të luaj në finalen e Ligës së Kampionëve - me kaq shumë kampionë rreth meje, gjithçka bëhet e lehtë

Haaland: Ëndërr të luaj në finalen e Ligës së Kampionëve - me kaq shumë kampionë rreth meje, gjithçka bëhet e lehtë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori