LAJMI I FUNDIT:

Interi me ofertë interesante në drejtim të Cagliarit, i ofron pesë futbollistë për Barellan

Interi me ofertë interesante në drejtim të Cagliarit, i ofron pesë futbollistë për Barellan
Nicolo Barella (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Nicolo Barella është njëri nga mesfushorët më të kërkuar në Serie A.

Reklama

Mesfushori i talentuar i Cagliarit është objektiv i skuadrave të mëdha si Roma, Juventus, Arsenal, Napoli, Milan e Inter.

Por duket se Interi është më afër për të nënshkruar me lojtarin dhe ka parakaluar skuadrat tjera.

Mediat italiane kanë raportuar se Neroazzurët i kanë ofruar Cagliarit plot pesë futbollistë në këmbim të Barellas.

Nicolo Barella. (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Sulmuesi brazilian Eder që ishte i huazuar tek Jiangsu Suning, braziliani tjetër Dalbert, mbrojtësi anësorë Federico Di Marco si dhe dy të rinjtë Alessandro Bastoni dhe Lorenzo Gavioli i janë ofruar Cagliarit për mesfushorin e Kombëtares së Italisë.

Klubi nga Sardegna ende nuk ka dalë me një përgjigje nëse do ta pranojë ofertën e Interit apo jo.

Por gjithnjë sipas medieve italiane, Cagliari është më shumë e interesuar të fitojë para kesh prej 50 milionë euro për ta lënë të lirë yllin e tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Sport vendor
Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Premier League
Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Bundesliga
La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Kalo në kategori