Granit Xhaka mund të ndërrojë skuadër gjatë afatit kalimtar të verës.

Mesfushori shqiptar aktualisht është jashtë aksionit pas një lëndimi të pësuar javë më parë.

Por Xhaka ka kaluar nëpër një formë mjaftë të mirë këtë edicion duke shënuar gola dhe duke asistuar për klubin e tij Arsenal.

Tani mesfushori shqiptar ka zgjuar interesimin e Interit, pasi skuadra italiane e ka në listën e dëshirave.

Granit Xhaka. (Foto: Julian Finney/Getty Images/Guliver)

Corriere dello Sport ka raportuar se Xhaka është në listën e drejtorit Piero Ausilio.

Edhe pse duket e vështirë që Arsenali të heqë dorë nga Xhaka, Inter do të synojë transferimin e tij në verë.

Çmimi i Xhakës në tregun e transferimeve sillet rreth 50 milionë euro. /Telegrafi/