Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryanit

Interi ka konfirmuar se mesfushori Henrikh Mkhitaryan pësoi një problem muskulor pasi u detyrua të largohej nga fusha në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Mesfushori 34-vjeçar armen ka qenë një pjesë thelbësore e skuadrës së Simone Inzaghit në kryeqytetin e Lombardisë këtë sezon, duke u evoluar nga një rol më sulmues në një rol më të thellë në qendër të fushës.

Mkhitaryan ka parë mbi 3300 minuta veprim në 48 paraqitje gjithsej këtë sezon dhe zëvendësimi i tij i detyruar në minutën e 44-të të fitores 1-0 të Interit ndaj Milanit në ndeshjen e dytë të ndeshjes gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve shkaktoi menjëherë shqetësim.

Tani Interi, pas një raundi testesh mjekësore sot konfirmuan se Mkhitaryan pësoi një tendosje muskulore në pjesën e përparme të kofshës së majtë, ose kuadricepsit.

Ai do të monitorohet nga afër në baza ditore ndërsa punon për rikuperimin e tij.

Veterani armen ka shënuar pesë gola dhe ka dhënë dy asistime në të gjitha garat këtë sezon dhe ka startuar në 11 nga 12 ndeshjet e Interit në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes