LAJMI I FUNDIT:

Interi me dy mungesa të mëdha në ndeshjen e parë ndaj Benficas

Interi me dy mungesa të mëdha në ndeshjen e parë ndaj Benficas
FILE PHOTO: Soccer Football - Serie A - Inter Milan v Juventus - San Siro, Milan, Italy - March 19, 2023 Inter Milan's Nicolo Barella is shown a yellow card by referee Daniele Chiffi REUTERS/Daniele Mascolo

Benfica dhe Inter të martën mbrëma do ta zhvillojnë ndeshjen e parë çerekfinale në garën më të madhe evropiane të klubeve, Ligën e Kampionëve.

Reklama

Pritet të jetë një duel shumë interesant në Lisbonë, por Interi tani ka marrë një lajm të hidhur për këtë sfidë.

Gjiganti italian shpresonte që t’i rikuperonte nga lëndimet dy yjet e skuadrës si Hakan Calhanoglu dhe Milan Skriniar, por dyshja nuk ia ka dalë dot.

‘Sportmediaset’, ka raportuar se të dy lojtarët zikaltër janë stërvitur mëngjesin e sotëm me pjesën tjetër të grupit, por nuk janë rikuperuar plotësisht për të luajtur në këtë takim.

Kjo nuk është e vetmja ndeshje që Calhanoglu dhe Skriniar do të humbasin, pasi koha është e shkurtër që ata të jenë gati në fundjavë për ndeshjen në Serie A ndaj Monzës.

Të gjitha lajmet nga Inter
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Inter

Tashmë, trajneri i Interit, Simone Inzaghi shpreson t’i ketë gati dy titullarët për ndeshjen e kthimit me Benficën që do të luhet në Milano. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori