Ylli koreano-jugor i Tottenham Hotspur, Heung-Min Son, ka shënuar tashmë njërin nga golat më të mirë në këtë sezon.

Tottenham Hotspur ka mbyllur pjesën e parë ndaj Burnley me rezultat të thellë 3-0.

Golat për Spurs u shënuan nga Harry Kane (3′), Lucas Moura (9′) dhe Heaung-Min Son (32′).

Megjithatë, goli i tretë, i shënuar nga Son ka fituar gjithë vëmendjen.

Kjo pasi ylli koreano-jurgon ka shënuar një super gol pas një aksioni individual ku dribloi shumë kundërshtar për të shënuar me lehtësi për 3-0.

Sipas medave angleze, Son kaloi më shumë se 80 metra për 12 sekonda gjatë aksionit të golit.

/Telegrafi/