LAJMI I FUNDIT:

Heidi Klum shkëlqen me të bijën në Festivalin e Filmit në Kanë, ndërsa marrin pjesë në mbrëmjen gala të mbledhjes së fondeve për HIV/AIDS

Heidi Klum shkëlqen me të bijën në Festivalin e Filmit në Kanë, ndërsa marrin pjesë në mbrëmjen gala të mbledhjes së fondeve për HIV/AIDS

Heidi Klum dhe vajza e saj Leni u siguruan që të gjithë sytë ishin mbi to të enjten, teksa mbërritën në gala mbrëmjen vjetore të ‘amfAR Cinema Against AIDS’ gjatë Festivalit të 77-të të Filmit në Kanë.

Supermodelja 50-vjeçare, me një fustan të mrekullueshëm ngjyrë rozë, i krijuar nga shtresa voluminoze të tylit. Fustani avangard i përshtatej ngushtë në bel para se të vazhdonte me një bisht dramatik, duke lënë në shfaqje këmbët e saj të tonifikuara. Heidi shtoi disa centimetra shtesë në siluetën e saj tashmë të gjatë me një palë taka të stilit stileto.

Ndërsa, Leni, 18 vjeçe, bëri një kontrast me të ëmën e famshme duke zgjedhur një fustan të zi të ngushtë, që linte pak vend për imagjinatën, shkruan DailyMail.


Fustani i saj i guximshëm rrjetë ishte plotësisht i tejdukshëm, duke lejuar një shikim të figurës së saj të hollë të trupit nën të, ndërsa trëndafilat tridimensionalë ishin vendosur strategjikisht mbi bust dhe bel për të ruajtur modestinë e saj.

Modelja kiste vendosur një palë doreza rrjetë që përputheshin me dukjen dhe rriti lartësinë e saj me një palë takë të larta të zeza.

Leni përfundoi veshjen e saj me një zinxhir diamanti shkëlqyes, ndërsa fiksonte flokët e saj të errët mbrapa në një stil të sofistikuar gjysmë të mbledhur.

Duke qenë një nënë krenare, Heidi u përqafua me vajzën e saj në tapetin e kuq dhe i dhuroi asaj një puthje të ëmbël në faqe.

Bukuroshja gjermane më vonë ndërroi veshjen dhe kaloi në një fustan të guximshëm të bardhë.

Heidi i tregoi të gjitha në një fustan transparent të veshur plotësisht me dije, duke ekspozuar figurën e saj sensacionale nën të. Duke rritur temperaturat, ajo u shfaq pa sytjena nën fustanin që tërhoqi vëmendjen dhe i dha një shikim të shkurtër të të brendshmeve të saj.

Heidi ndan vajzën Leni me ish-të dashurin e saj, biznesmenin Flavio Briatore, por ish-bashkëshorti i saj Seal zyrtarisht e adoptoi Lenin në vitin 2009, katër vjet pasi u martua me Heidin.

Leni më pas ndryshoi emrin e saj në Helene Samuel, duke pasqyruar emrin e vërtetë të këngëtarit Henry Samuel, megjithëse ajo bën karrierë profesionale si Leni Olumi Klum.

Çdo vit, gala mbrëmja e mbajtur në Kanë sjell një sërë yjesh në jug të Francës për të rritur ndërgjegjësimin dhe mbledhur fonde për organizatën jofitimprurëse.

Festivali i Filmit në Kanë është festivali më i madh i filmit në botë, i cili u krijua për herë të parë në vitin 1939 si një alternativë ndaj Festivalit të Filmit në Venecia që në atë kohë ishte i ndikuar nga fashizmi.

Ai është mbajtur çdo vit që nga viti 1946, përveç viteve 1948 dhe 1950, kur u anulua për shkak të mungesës së fondeve. Çmimi kryesor i Kanës është Palme d’Or, ose Palma e Artë. Ndër vite filma të famshëm e kanë fituar këtë çmim, si: “Taxi Driver”, “Apocalypse Now”, “Pulp Fiction”, “The Pianist” dhe “Parasite”.

Jane Campion u bë regjisorja e parë femër që fitoi në vitin 1993 me “The Piano”, pasuar nga një boshllëk prej gati tre dekadash derisa Julia Ducournau mori çmimin për “Titane” në vitin 2021. Justine Triet u bë vetëm regjisorja e tretë femër që fitoi çmimin vitin e kaluar me filmin “Anatomy of a Fall”.

Festivali i Filmit në Kanë zyrtarisht filloi më të martën në mbrëmje ndërsa yjet e kinemasë ecnin në tapetin e kuq në teatrin luksoz “Grand Theatre Lumiere” për të nderuar aktoren e Hollywood-it Meryl Streep përpara se të shikonin filmin e hapjes së këtij viti, të titulluar “The Second Act”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Magazina
Bëhen bashkë ish-banoret e Big Brother VIP Albania 3, mahnitin me paraqitjet në bikini

Bëhen bashkë ish-banoret e Big Brother VIP Albania 3, mahnitin me paraqitjet në bikini

Magazina
Pyetet nëse ka të reja nga ajo dhe Meritoni, Ilnisa jep përgjigjjen interesante

Pyetet nëse ka të reja nga ajo dhe Meritoni, Ilnisa jep përgjigjjen interesante

Magazina
Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Magazina
Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy sjellin këngën “Vaj Vaj”

Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy sjellin këngën “Vaj Vaj”

Magazina
Aktorja Eva Longoria fiton 45 milionë euro nga Jeff Bezos, duhet t'i shpenzojë për dhjetë vjet

Aktorja Eva Longoria fiton 45 milionë euro nga Jeff Bezos, duhet t'i shpenzojë për dhjetë vjet

Magazina
Kalo në kategori