Këngëtarja shqiptare, Gresa Behluli, ka publikuar projektin e ri, ripërpunimin e këngës së njohur të një prej patriotëve të shquar shqiptar, Jusuf Gërvalla.

Gresa sapo ka lansuar projektin “Kënga e Bilbilit” në versionin e saj personal dhe ky është një përpunim i bukur.

Kënga është publike në rrjetin social YouTube, ndërkaq Gresa e ka shoqëruar me një klip të thjeshtë e të bukur.

Gresa duket atraktive në të kuqe në fustanin e punuar nga Valdrin Sahiti.

Këngëtarja ka falënderuar familjen e Jusuf Gërvallës për mundësinë e dhënë për të realizuar këtë rikrijim.

Gresa Behluli kohë pas kohe mbetet aktive me projekte të reja muzikore. /Telegrafi/