Granit Xhaka ka mohuar çdo lajm për largimin e tij nga Arsenali këtë verë, me mesfushorin shqiptar që shpreson ta trashëgojë shiritin e kapitenit të Topçinjve.

Reprezentuesi zviceran është pjesë e klubit nga Emirates Stadium që nga viti 2016.

Gjatë tre sezoneve, ai ka zhvilluar mbi 100 paraqitje dhe ka qenë i titullar i rregullt nën drejtimin e Arsene Wenger dhe të Unai Emery.

Disa media zvicerane pohojnë se Interi është në bisedime me Xhakën, gjë që mohohet nga mediat italiane Disa media zvicerane pohojnë se Interi është në bisedime me Xhakën, gjë që mohohet nga mediat italiane

Xhaka ka qenë i kritikuar për temperamentin e tij, pas ndëshkimeve të shpeshta me kartonë, ndërkohë që një largim nga veriu i Londrës tani është diskutuar.

Xhaka është njëri nga lojtarët e preferuar të Arsenalit (Foto: Julian Finney/Getty Images/Guliver)

Megjithatë, Xhaka ka mohuar diçka të tillë pasi ka një marrëveshje afatgjatë me Arsenalin dhe është i lumtur ta përmbush atë.

I pyetur nga gazeta zvicerane Blick nëse ka ndërmend të largohet në afatin kalimtar veror, Xhaka tha: “Jo nuk e di”.

Sa i madh është Granit Xhaka – i ftoi lojtarët e dëshpëruar të Arsenalit për t’i përshëndetur fansat që kishin udhëtuar, shumë e duan tani si kapiten Sa i madh është Granit Xhaka – i ftoi lojtarët e dëshpëruar të Arsenalit për t’i përshëndetur fansat që kishin udhëtuar, shumë e duan tani si kapiten

“Kam një kontratë katërvjeçare, e kam nënshkruar vetëm vitin e kaluar, jam i lumtur aty, edhe familja ime gjithashtu. Kjo është gjëja më e rëndësishme”.

Pyetja nëse dëshiron të bëhet kapiten nëse ai mbetet me Topçinjtë, Xhaka shtoi: “Do të ishte me siguri pika në i”. /Telegrafi/