Barcelona ka fituar në vazhdime me rezultat 3-5 nga Granada në ndeshjen çerekfinale të Copa del Rey, pasi ndeshja e rregullt u mbyll baras 2-2.

Klubi katalunas është befasuar keq nga Granada, por në fund ka marrë fitoren e cila ia ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të Copa del Rey.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Kenedy (34’), Roberto Soldado (47’) dhe Fede (103’) për vendasit, ndërsa për Barçën shënuan Antoine Griezmann (88’, 100’), Jordi Alba (90+, 113’) dhe Frenkie de Jong (108’).

Barcelona fiton vetëm në vazhdime trilerin ndaj Granadas, kalon në gjysmëfinale të Copa del Rey Barcelona fiton vetëm në vazhdime trilerin ndaj Granadas, kalon në gjysmëfinale të Copa del Rey

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte argjentinasi Lionel Messi, i cili u vlerësua me notë maksimale 10, ndërsa Griezmann u notua me 9.9.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për portierin e Barcelonës, Marc-Andre Ter Stegen që u vlerësua me notë 5.9.

Notat e lojtarëve:

/Telegrafi/