Gjilani dhe Dukagjini ndajnë pikët në një ndeshje të fortë

Gjilani dhe Dukagjini kanë luajtur baras me rezultat 1-1 në kuadër të javës së nëntë të Superligës së Kosovës.

Ndeshja ishte e fortë me të dy skuadrat që kërkonin të gjenin hapësira në mbrojtjet kundërshtare.

Dukagjini kaloi në epërsi në pjesën e parë, kur Bujar Shabani shfrytëzoi një harkim në zonë dhe në minutën e 30-të shënoi për 1-0.

Gjilani tentoi ta barazonte rezultatin në pjesën e parë, por nuk ia arriti.

Atë që nuk ia arriti ta bëjë në të parën e bëri në të dytën kur Kushtrim Shabani shënoi në minutën e 60-të për 1-1.

Gjilani kishte mundësi të merrte tre pikët, por në momentet vendimtare nuk ishin të saktë.

Dukagjini me këtë barazim është në vendin e shtatë me 9 pikë, ndërsa Gjilani me 8 pikë është i tetit /Telegrafi/

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Vrapimi heroik i Modric edhe pse në moshën 39-vjeçare: Real Madridi shpëtoi, por pa të mund të kishte humbur

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Kroos tronditë tifozët e Real Madridit me lëvizjen e tij pas ndeshjes ndaj Bayern Munichut

Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

Mbappe e ka marrë tashmë numrin 10 nga Modric, por kroati mund të preket nga propozimi i ri i francezit