LAJMI I FUNDIT:

Gjashtë lojtarët që nuk i merituan milionat që i fitojnë nga klubet e tyre këtë sezon

Gjashtë lojtarët që nuk i merituan milionat që i fitojnë nga klubet e tyre këtë sezon

Tashmë që pagat e futbollistëve janë shumë të larta nuk është sekret, por që ka edhe nga ata që nuk i meritojnë edhe kjo nuk është më një sekret.

Reklama

Shumë futbollistët paguhen me miliona euro brenda vitit. Disa paguhen më pak dhe kryejnë punë më shumë.

#6 Ousmane Dembele – 250 mijë euro në javë 

Ousmane Dembele këtë sezon ka qenë një dështim shumë i madh prej se ka kaluar te Barcelona. Ai ka munguar në shumë ndeshje shkaku i një dëmtimi.

Ai paguhet 250 mijë euro në javë më shumë se sa që paguhej Iniesta. Tre gola në 16 ndeshje për 12 milionë euro!

#5 Yaya Toure – 250 mijë euro në javë

Yaya Toure do të largohet nga Manchester City, por në dekadën e fundit ka qenë lojtari kryesor. Për këtë dhe paga e tij ka qenë mjaftë e madhe.

Ai paguhet 250 mijë euro në javë, ndërsa këtë sezon ka luajtur pak.

Yaya Toure me këta pak minuta paguhet dy herë më shumë se sa Harry Kane.

#4 Alexis Sanchez – 400 mijë euro në javë

Alexis Sanchez erdhi te Manchester United nga Arsenali në janar. Ai është kritikuar shumë për formën e tij.

Ai paguhet shumë, diku mbi 400 mijë euro në javë. Ai paguhet dy herë më shumë se David de Gea.

Viti i tij kushton afër 21 milionë euro.

#3 Gareth Bale – 400 mijë euro në javë

Gareth Bale është futbollistë me shumë kualitet, por këtë vit ka treguar pak.

#2 Graziano Pelle – 330 mijë euro në javë

Italiani kishte lënë Anglinë për të shkuar në Kinë. Nga Southampton ai kaloi te Shadong Luneng.

Me 10 paraqitje këtë sezon ai ka shënuar vetëm dy gola.

#1 Oscar – 450 mijë euro në javë

Ai kishte lënë Chelsean që të kaloi në kinë. Është ndër më të paguarit në botë pasi në javë fiton hiq më pak se 450 mijë euro te Shanghai SIPG. /Telegrafi/