LAJMI I FUNDIT:
Oscar

Oscar

89 Artikuj

Info

Oscar është futbollist brazilian i lindur më 9 shtator 1991.

“Do të ishte një ëndërr të rikthehem te Chelsea” – Oscar i gatshëm ta testojë sërish vetën në Ligën Premier

“Do të ishte një ëndërr të rikthehem te Chelsea” – Oscar i gatshëm ta testojë sërish vetën në Ligën Premier

Premier League
Rita Ora mori vëmendje në një ndejë para “Oscars” me të brendshme të zeza

Rita Ora mori vëmendje në një ndejë para “Oscars” me të brendshme të zeza

Yjet
Sa para marrin fituesit e “Oscar”-it?

Sa para marrin fituesit e “Oscar”-it?

TV / Film
Sa kushton një çmim “Oscar” dhe nga çfarë materiali është bërë?

Sa kushton një çmim “Oscar” dhe nga çfarë materiali është bërë?

TV / Film
Rihanna do të performojë në “Oscars 2023”

Rihanna do të performojë në “Oscars 2023”

Muzikë
Jeta nuk është simfoni

Jeta nuk është simfoni

Filmi
Në moshën 54-vjeçare, Brendan Fraser merr nominimin e parë për “Oscar” pas 30 vitesh karrierë

Në moshën 54-vjeçare, Brendan Fraser merr nominimin e parë për “Oscar” pas 30 vitesh karrierë

TV / Film
Angela Bassett e “Wakanda Forever” mund të bëhet aktorja e parë e nominuar për “Oscar” nga Marvel Cinematic Universe

Angela Bassett e “Wakanda Forever” mund të bëhet aktorja e parë e nominuar për “Oscar” nga Marvel Cinematic Universe

Yjet
Nicolas Cage nuk u pagua për filmin që i solli çmimin Oscar

Nicolas Cage nuk u pagua për filmin që i solli çmimin Oscar

Po Flitet
Rusia bojkoton çmimet “Oscar”

Rusia bojkoton çmimet “Oscar”

TV / Film
Aktorja Louise Fletcher ndërron jetë në moshën 88-vjeçare

Aktorja Louise Fletcher ndërron jetë në moshën 88-vjeçare

Yjet
Chris Rock zbulon se iu kërkua të ishte nikoqir i “Oscars” pas shuplakësh famëkeqe të Will Smith, por ai ka refuzuar ofertën

Chris Rock zbulon se iu kërkua të ishte nikoqir i “Oscars” pas shuplakësh famëkeqe të Will Smith, por ai ka refuzuar ofertën

Yjet
Pozoi me fanellën e Flamengos dhe të gjitha detajet ishin finalizuar – si ia dështoi Shanghai Port transferimin në vendlindje Oscarit

Pozoi me fanellën e Flamengos dhe të gjitha detajet ishin finalizuar – si ia dështoi Shanghai Port transferimin në vendlindje Oscarit

Ligat tjera
Lavezzi kryeson listën e 10 lojtarëve më të paguar në historinë e Superligës Kineze, paga ishte e çmendur

Lavezzi kryeson listën e 10 lojtarëve më të paguar në historinë e Superligës Kineze, paga ishte e çmendur

Driton Gajraku
Oscar flet për situatën e tij me Barcelonën

Oscar flet për situatën e tij me Barcelonën

La Liga
Zbulohen 10 futbollistët më të paguar në botë në vitin 2022 – Messi i pari, Ronaldo vetëm i gjashti

Zbulohen 10 futbollistët më të paguar në botë në vitin 2022 – Messi i pari, Ronaldo vetëm i gjashti

Ndërkombëtare
Oscar është lojtari i pestë më i paguar në botë, si do të mund ta merrte Barcelona tani!

Oscar është lojtari i pestë më i paguar në botë, si do të mund ta merrte Barcelona tani!

La Liga
Barcelona me interesim befasues për Oscarin

Barcelona me interesim befasues për Oscarin

La Liga
Tevez, Oscar, Fellaini, Hulk: Top 10 lojtarët më të paguar në historinë e Superligës së Kinës

Tevez, Oscar, Fellaini, Hulk: Top 10 lojtarët më të paguar në historinë e Superligës së Kinës

Ndërkombëtare
“Zorba”, nga romani në film

“Zorba”, nga romani në film

Filmi
E zhgënjyer nga mos-nominimi në “Oscar”, Jennifer Lopez habit me deklaratën: Ndjehem si e huaj në Hollywood

E zhgënjyer nga mos-nominimi në “Oscar”, Jennifer Lopez habit me deklaratën: Ndjehem si e huaj në Hollywood

Yjet
Beyonce mund të nominohet për “Oscar”, me këngën biografike për babanë e Venus dhe Serena Williams

Beyonce mund të nominohet për “Oscar”, me këngën biografike për babanë e Venus dhe Serena Williams

TV / Film
Ronaldo bëhet futbollisti i pestë më i paguar në botë pas kalimit te Man Utd – Messi i prinë listës, Lewandovski i dhjeti

Ronaldo bëhet futbollisti i pestë më i paguar në botë pas kalimit te Man Utd – Messi i prinë listës, Lewandovski i dhjeti

Ndërkombëtare
Fituesja e çmimeve Oscar dhe Emmy mban prezantim ne Anibar

Fituesja e çmimeve Oscar dhe Emmy mban prezantim ne Anibar

TV / Film