LAJMI I FUNDIT:

Francezët janë të bindur, Skriniar ka marrëveshje me PSG-në

Francezët janë të bindur, Skriniar ka marrëveshje me PSG-në

Milan Skriniar e ka njoftuar Interin se nuk do të nënshkruajë kontratën e re.

Reklama

Qendërmbrojtësi sllovak do të largohet nga Neroazzurët pas gjashtë viteve të kaluara në ‘Giuzeppe Meazza’.

27-vjeçari është futur në vitin e fundit të kontratës me zikaltërtit dhe ka vendosur të largohet në verë si futbollist i lirë.

L’Equipe ka njoftuar se qendërmbrojtësi sllovak tanimë ka një marrëveshje personale me kampionin në fuqi të Francës, Paris Saint Germain.


Skriniar do t’i bashkohet kryeqytetasve francezë në qershor me kosto zero dhe do të nënshkruajë një kontratë afatgjate deri në verën e vitit 2028.

Kësisoj Interi humbet një nga elementet e tyre më të rëndësishme, edhe pse kanë mundur ta shisnin verën e kaluar te PSG për 60 milionë euro.

Skriniar i thotë Interit se nuk do të nënshkruajë kontratën e re
Lexo po ashtu Skriniar i thotë Interit se nuk do të nënshkruajë kontratën e re

Por premtimi i presidentit të parisienëve Al-Khelaifi ndaj drejtuesve zikaltër ishte i qartë se do t’ia marrë Skriniarin si transferim të lirë dhe ashtu po del.

Përpos sllovakut, nga Interi në fund të sezonit me parametra zero do të largohet edhe holandezi Stefan De Vrij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori