Yjet të shumta botërore e kanë shfrytëzuar periudhën e izolimit nga coronavirusi për të kaluar më shumë kohë me familjet e tyre.

Duke qenë vazhdimisht të angazhuar në evenimente të ndryshme, personalitetet e njohura e kanë të kufizuar kohën që kalojnë me fëmijët.

Prandaj, periudha e qëndrimit mbyllur u ka shërbyer atyre për të kaluar më shumë kohë me familjet e tyre.

View this post on Instagram

Feliz pascua 🐰❤️🐰

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo) on Apr 12, 2020 at 6:36am PDT

Në këtë aspekt nuk bën përjashtim as njëri prej futbollistëve më të mirë në botë, Lionel Messi, i cili është baba i tre djemve.

Messi dhe Antonela ndajnë një çast romantik nga pushimet Messi dhe Antonela ndajnë një çast romantik nga pushimet

Superylli i Barcelonës dhe partnerja e tij, Antonella Roccuzzo, kanë pozuar me fëmijët e tyre për Pashkë dhe fotografinë e kanë shpërndarë në rrjetet sociale.

Messsi dhe Antonella kanë tre djem, Thiago (i lindur në vitin 2012), Mateo (i lindur në vitin 2015) dhe Ciro (i lindur në vitin 2018). /Telegrafi/

View this post on Instagram

Feliz dia del padre @leomessi !!! Gracias por ser siempre un ejemplo para nuestros hijos, que te aman y te admiran cada dia más! Hoy más que nunca celebramos unidos ❤️ #nosquedamosencasa

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo) on Mar 19, 2020 at 6:20am PDT