LAJMI I FUNDIT:

Formacioni i ëndrrave nga Alisson

Formacioni i ëndrrave nga Alisson
Alisson Becker gjatë stërvitjes së Brazilit (Foto: Getty Images)

Portieri i Romës, Alisson Becker, ka zgjedhur formacionin e tij të ëndrrave.

Braziliani në njëmbëdhjetëshin më të mirë në histori ka përfshirë shumicën e lojtarëve që në të kaluarën ishin pjesë e Serie A.

Vetëm Lionel Messi dhe bashkëlojtari i tij aktual te Përfaqësuesja e Brazilit, Neymar, nuk kanë qenë asnjëherë pjesë e kampionatit italian.

Alisson (Foto: Getty Images)

Formacioni i Alisson: Taffarel; Cafu, Maldini, Cannavaro, Roberto Carlos; Pirlo, Totti, Zidane; Messi, Ronaldo, Neymar.

25-vjeçari në sezonin e fundit befasoi të gjithë me paraqitjet e mira me klubin nga kryeqyteti italian.

Foto: AS Roma/Youtube

Ai është kërkuar nga shumë skuadra të mëdha, e fundit është Liverpooli i Jurgen Klopp.

Alisson është pjesë e Përfaqësueses së Brazilit për ‘Rusia 2018’. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ndërkombëtare
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori