Real Madridi është mysafir i RB Leipzigut për ndeshjen e dytë që luhet në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Red Bull Arena”.

Për këtë ndeshjes, RB Leipzig nuk mund të llogarisë në Konrad Laimer, Lukas Klostermann dhe Peter Gulacsi, që janë të lënduar.


Standings provided by Sofascore

Në anën tjetër, Los Blancos do të jenë pa Dani Ceballos, Luka Modric, Federico Valverden dhe Karim Benzeman, që po ashtu janë të lënduar.

Formacionet e mundshme:

RB Leipzig: Blaswich, Raum, Gvardiol, Orban, Simakan, Schlager, Haidara, Werner, Nkunku, Szoboszlai, Silva.

Real Madrid: Courtois, Mendy, Alaba, Militao, Carvajal, Camavinga, Tchouameni, Kroos, Vinicius, Rodrygo, Hazard. /Telegrafi/

Reklama