LAJMI I FUNDIT:

Florian Kamberi pritet t’i bashkohet Kosovës para ndeshjes me Çekinë dhe Anglinë

Florian Kamberi pritet t’i bashkohet Kosovës para ndeshjes me Çekinë dhe Anglinë

Përfaqësueses së Kosovës mund t’i shtohet edhe një lojtar tejet cilësor në muajt e ardhshëm.

Është fjala për sulmuesin 24-vjeçar, Florian Kamberi, që aktualisht luan te skuadra nga Skocia, Hibernian.


Sulmuesi shqiptar mund t’u bashkohet ‘Dardanëve’ në përballjen ndaj Republikës së Çekisë dhe Anglisë në muajin shtator.

Florian Kmaberi (Foto: Hibernian/Twitter)

Kamberi ka luajtur në të kaluarën edhe për grupmoshat U-21 të Zvicrës, por që pritet t’i bashkohet Kosovës në muajt e ardhshëm.

Fituesja britanike e lotarisë përmes postimeve kontroverse i propozon martesë futbollistit Florian Kamberi
Lexo po ashtu Fituesja britanike e lotarisë përmes postimeve kontroverse i propozon martesë futbollistit Florian Kamberi

Sulmuesi shqiptar është i gjatë 1,89 cm, luan më këmbën e djathtë, ndërsa vlera e tij në tregun e transferimeve aktualisht është një milion euro.

Pozita natyrale e Kamberit është sulmues qendror, por mund të luajë në krahun e djathë të sulmit, por edhe mbrapa vijës së sulmit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Liga e Kampionëve
FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

Liga e Parë
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

Bundesliga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

La Liga
Kalo në kategori