Filmi i ardhshëm i Eddie Murphy “Coming 2 America” më në fund ka një plan për premierë.

Vazhdimi i komedisë së dashur të vitit 1988 do të shfaqet premierë në ‘Amazon Prime Video’ më 5 mars 2021, njoftoi Amazon Studios të Premten.

Filmi, i cili ribashkon Murphy dhe Arsenio Hall, ishte fillimisht një shfaqje teatrale e Paramount Pictures.

” Coming 2 America ishte një fenomen kulturor që është një nga komeditë më të dashura dhe më të famshme të të gjitha kohërave”, tha Jennifer Salke, kreu i Amazon Studios, në një deklaratë.

“Ne e dimë që publiku në të gjithë botën do të dashurohet me këtë film gazmor, që me siguri do të bëhet një favorit i përjetshëm”, shtoi ajo.

Të gjitha lajmet nga Eddie Murphy Të gjitha lajmet nga Eddie Murphy

Premisa e filmit, sipas njoftimit për shtyp, ndjek ish-Princin Akeem Joffer (Eddie Murphy), i cili pritet të bëhet Mbreti i Zamunda. Sidoqoftë, gjatë kësaj kohe, ai zbulon se ka një djalë, Lavelle (Jermaine Fowler), për të cilin nuk dinte kurrë në Amerikë.

“Coming to America” (Foto: Mental Floss)

James Earl Jones, Shari Headley dhe John Amos gjithashtu do të përsëritin rolet e tyre, gjersa do ketë edhe aktorë të rinj si: Wesley Snipes, Leslie Jones, Tracy Morgan dhe KiKi Layne. /Telegrafi/