Liga Premier është liga me marketingun më të madh, ku lojtarët dhe klubet fitojnë shumë nga shitja e produkteve të tyre.

SportsDirect ka publikuar një listë me Top 15 fanellat më të shitua në Ligën Premier dhe në mesin e tyre është edhe ajo e Granit Xhakës.

Top 100 lojtarët më të mirë në botë: Në mesin e tyre edhe Xhaka, por pas tij janë shumë yje botërore (Foto) Top 100 lojtarët më të mirë në botë: Në mesin e tyre edhe Xhaka, por pas tij janë shumë yje botërore (Foto)

Lojtari me më së shumti fanella të shitura është Paul Pogba dhe pas tij vjen Zlatan Ibrahimovic, të dy nga Manchester Unitedi.

Pastaj vijnë dyshja e Arsenalit, Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil, kurse pesëshja mbyllet nga Philippe Coutinho i Liverpoolit.

Më poshtë keni fotografinë dhe mund të shikoni 15 fanellat më të shtirua këtë sezon në Ligën Premier. /Telegrafi/

Fanella e Granit Xhakës është fanella e 15-të më e shitur në Ligën Premier.

Fanella e Granit Xhakës është fanella e 15-të më e shitur në Ligën Premier.