Përplasja në mes të Lionel Messit dhe Erci Abdidalit ka shkaktuar mjaftë trazira te Barcelona.

Drejtori sportiv i katalunasëve kishte thënë se disa lojtarë kishin ndikuar që Ernesto Valverde të shkarkohej javë më parë.

Kjo deklaratë e tij ka acarua shumë Lionel Messin që iu ka drejtuar atij që t’i shikojë punët e tij dhe të thotë emrat e lojtarëve që kanë ndikuar në atë situatë.

Në mediat spanjolle u raportua se Abidal pritet të shkarkohet në këto ditë, por një gjë e tillë duket se nuk qëndron.

Abidal është në buzë të humnerës, rrezikon largimin pas “përplasjes” me Messin Abidal është në buzë të humnerës, rrezikon largimin pas “përplasjes” me Messin

Burime të afërt të ESPN me Bluagranasit bëjnë të ditur se Josep Bartomeu nuk do ta shkarkojë francezin nga posti i drejtori, pasi janë të kënaqur me punën e tij.

Abidal do të detyrohet të kërkojë falje për ato deklarata të bëra dhe të vazhdojë punën e tij në klub. /Telegrafi/