LAJMI I FUNDIT:

ESPN: Barcelona nuk e shkarkon Abidalin nga pozita e drejtorit

ESPN: Barcelona nuk e shkarkon Abidalin nga pozita e drejtorit

Përplasja në mes të Lionel Messit dhe Erci Abdidalit ka shkaktuar mjaftë trazira te Barcelona.

Reklama

Drejtori sportiv i katalunasëve kishte thënë se disa lojtarë kishin ndikuar që Ernesto Valverde të shkarkohej javë më parë.

Kjo deklaratë e tij ka acarua shumë Lionel Messin që iu ka drejtuar atij që t’i shikojë punët e tij dhe të thotë emrat e lojtarëve që kanë ndikuar në atë situatë.

Në mediat spanjolle u raportua se Abidal pritet të shkarkohet në këto ditë, por një gjë e tillë duket se nuk qëndron.

Abidal është në buzë të humnerës, rrezikon largimin pas “përplasjes” me Messin
Lexo po ashtu Abidal është në buzë të humnerës, rrezikon largimin pas “përplasjes” me Messin

Burime të afërt të ESPN me Bluagranasit bëjnë të ditur se Josep Bartomeu nuk do ta shkarkojë francezin nga posti i drejtori, pasi janë të kënaqur me punën e tij.

Abidal do të detyrohet të kërkojë falje për ato deklarata të bëra dhe të vazhdojë punën e tij në klub. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori