E dashura e Elon Musk, Grimes, ka lindur fëmijën e parë të çiftit së bashku, njoftoi të hënën Drejtori i Përgjithshëm i Tesla.

Musk, 48-vjeç, është në lidhje me këngëtaren kanadeze, Grimes që nga viti 2018.

Disa orë pas lindjes së të dashurës së tij, ai shkroi një postim në rrjetin social,Twitter duke thënë “Mami dhe foshnja janë mirë”.

Ai nuk ka dhënë më shumë detaje rreth fëmijës.

Ky është fëmija i parë i Grimes, ndërsa Musk tashmë ka pesë djem. Ai është ndarë tre herë – dy herë nga e njëjta grua.

Brenda jetës së trazuar të Elon Musk: takohet me yjet e Hollywood-it, ka pesë djem, dhe po pret një fëmijë tjetër me këngëtaren Grimes Brenda jetës së trazuar të Elon Musk: takohet me yjet e Hollywood-it, ka pesë djem, dhe po pret një fëmijë tjetër me këngëtaren Grimes

Grimes, 32-vjeçe, emri i vërtetë i së cilës është Claire Boucher, njoftoi se ishte shtatzënë në muajin janar përmes një imazhi të publikuar në Instagram.

Çifti bëri bujë të madhe me paraqitjen e tyre të parë publike së bashku në ngjarjen gjigante të modës “Met Gala” në vitin 2018, duke befasuar si industrinë e muzikës e po ashtu edhe botën e biznesit.

Elon Musk dhe Grimes (Foto: Getty Images/Guliver)

Musk më parë ka qenë i martuar me Justine Wilson, në lidhje me aktoren Talulah Riley, gjithashtu me aktoren e njohur Amber Heard dhe tani në fund me Grimes. /Telegrafi/