E ‘largoi’ trajneri para pak ditësh, Benzema feston me het-trik

Karim Benzema ka shënuar një het-trik për Al Ittihad, vetëm pak ditë pasi Nuno Espirito Santo u shkarkua nga posti i trajnerit në këtë klub.

Klubi saudit e shkarkoi nga detyra të mërkurën pasi fitoi vetëm gjashtë nga 12 ndeshjet e tyre të para të ligës këtë sezon.

Klubi u rikthye në aksion të premten kur priti Abha Club, me Benzema që ishet yll i shfaqjes në këtë fitore (4-2).

Në pjesën e parë, të dyja skuadrat patën disa raste, por Al-Ittihad ishte më i mprehtë. Në minutën e 38-të, Al Ittihad fitoi një penallti, ku Benzema e ktheu në gol.

Pas pushimit, Abha barazoi rezultatin në minutën e 51-të, por tre minuta më vonë, Al-Ittihad kaloi sërish në epërsi.

Më pas erdhi momenti i Benzemas. Sulmuesi francez shënoi dy gola të shpejtë në dy minuta, duke e bërë rezultatin 4-1.

Në minutat e fundit Abha shënoi sërish, por nuk mundën të bënin gjë më shumë.

Me këtë het-trik, Benzema ka shkuar në kuotën e tetë golave në elitën e futbollit saudit. /Telegrafi/

Njihuni me bukuroshet shqiptare që morën vëmendjen e të gjithëve në Allianz Arena

Hazard më në fund i kundërpërgjigjet Kroosit për deklaratën goditëse rreth formës së belgut te Real Madridi

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit

Zbulohen fjalët që Bellingham ia tha Kanes kur po bëhej gati ta gjuante penalltinë

Michail Antonio zbulon fjalët që bankina e West Hamit i dëgjoi nga Klopp në drejtim të Salah