LAJMI I FUNDIT:

Dy javë pasi u pensionua nga futbolli, Sneijder shihet në gjendje jo të mirë

Dy javë pasi u pensionua nga futbolli, Sneijder shihet në gjendje jo të mirë

Wesley Sneijder do të mbahet mend si njëri ndër mesfushorët më të mirë të gjeneratës së tij në futboll.

Mesfushori holandez ka luajtur për disa nga klubet më të mëdha në Evropës për 17 vite, duke fituar shumë trofe të mëdhenj.

Kohën më të mirë Sneijder e kishte te Interi aty ku edhe e fitoi tripletën në vitin 2010, por në atë vit padrejtësisht nuk e fitoi edhe Topin e Artë.

Zyrtare: Wesley Sneijder pensionohet nga futbolli
Lexo po ashtu Zyrtare: Wesley Sneijder pensionohet nga futbolli

Holandezi i dha fund karrierës dy javë më parë në futboll, mirëpo gjendja e tij nuk duket edhe aq mirë.

Legjenda e Interit duket se po e tepron me ushqim dhe me pijë, pasi tashmë duket se është shumë mbipeshë dhe nuk të ngjan më në trupin e një futbollisti. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Ndërkombëtare

"Nuk e prisja ftesën për Evropian, pasi mendoja të luaja për Kosovën", Tarashaj: Shqipëria mund të befasojë, Zvicra në gjysmëfinale nëse Shaqiri është në formë

Romak Zeqiri
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Superkompjuteri parashikon pesë favoritët për ‘Këpucën e Artë’ në Euro 2024

Superkompjuteri parashikon pesë favoritët për ‘Këpucën e Artë’ në Euro 2024

Përfaqësueset
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori