0Shares

Duket se sukseset për artisten shqiptare, Dua Lipa, nuk kanë të ndalur

Ajo vazhdon t’i bëjë krenarë shqiptarët kudo në botë me punën e vazhdueshme dhe sukseset e shumta.

Së fundmi, në mediat britanike iu dedikuan artikuj dy këngëtareve shqiptare Dua Lipa dhe Bebe Rexha, duke i cilësuar si më të dëgjuarat e momentit në Britani.

Dua Lipa (Foto: Getty Images)

Teksa sot, Dua përmes një postimi të bërë në rrjetin social Instagram, sipas Music News Facts, Dua është shpallur zyrtarisht artistja më e mirë femër e vitit 2018 në Britaninë e Madhe.

Ajo gjithashtu ka tri këngët më të shitura në tregun muzikor britanik.

Woah its crazy out here

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on Jul 7, 2018 at 1:45am PDT

“One kiss” në duet me Calvin Harris, e publikuar muaj më parë, radhitet si kënga më e shitur në Mbretërinë e Bashkuar.

Këngëtarja Lipa u është mirënjohëse të gjithë fansave të saj për këto suksese që i gëzon. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)