Çifti ka qenë i pandashëm që prej rihartimit të marrëdhënieve të tyre vitin e kaluar, shpesh duke ikur në festat e të dashurve së bashku.

Dua Lipa dhe i dashuri i saj, Isaac Carew, 32 vjeç, dukeshin shumë të lumtur dhe të dashuruar në promovimin e librit të ri “The Dirty Dishes” të Isaac Carew, në Londër, të martën në mbrëmje.

Dua Lipa dhe Isaac Carew (Foto: Neilson Barnard/Getty Images/Guliver)

Këngëtarja e hitit “One Kiss”, 23 vjeçe, dukej mahnitëse e veshur me një fustan të zi dhe ari të ndezur, teksa vinte në pah këmbët atraktive, shkruan DailyMail, transmeton Telegrafi.

Dyshja dhuruan një puthje para kamerave, me ç’rast vërtetuan se sa të dashuruar vazhdojnë të jenë me njëri-tjetrin.

Isaac përndryshe e nisi rrugëtimin e tij të gatimit në YouTube, përmes një projekti të quajtur “The Dirty Dishes” në vitin 2016, dhe këmbënguli se ushqimi është ‘dashuria e parë’ e tij në një intervistë të dhënë vitin e kaluar.

Ndërkohë Dua e nisi vitin 2019 shumë suksesshëm duke pozuar për revistën më të famshme britanike, “Vogue”, ndërsa jepte mesazhe feminizmi.

Ajo tha: ‘Feminizmi për mua nuk është urrejtje ndaj njerëzve, është thjesht sikur, “meritojmë të njëjtat mundësi”. /Telegrafi/

Dua Lipa (Foto: Gareth Cattermole/Getty Images/Guliver)