LAJMI I FUNDIT:

Drenica synon fitoren e radhës në ndeshje ndaj Trepçës ’89, formacionet zyrtare

Drenica synon fitoren e radhës në ndeshje ndaj Trepçës ’89, formacionet zyrtare

Drenica dhe Trepça ’89 kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare në ndeshjen e vlefshme për javën e 24-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Kuqezinjtë janë nikoqir të Minatorëve në takimin që pritet të zhvillohet në “Bajram Aliu” me fillim nga ora 13:00.


Ekipi i Bledar Devollit vjen nga fitorja e parë në pranverë dhe synon të dytën për t’u larguar nga zona e rënies nga kategoria.

Në anën tjetër, ekipi i Shpëtim Idrizit ka marrë një barazim pas tri humbjeve radhazi dhe synon rezultat pozitiv nga ky udhëtim i vështirë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Drenica: Shala; Lushtaku, Thaqi, Dervishaj, Da Silva, Kastrati, Bejta, Abazi, Loshaj, Koxy, Olayemi

Trepça ’89: Ymeri; Muja, Dushi, Mashau, Nimani, Sahiti, Rrahmani, Agustine, Karamo, Haliti, Adu-Kwaw

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Serie A
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset

"Të gjithë shqiptarët duan të jenë në Gjermani" - Duka flet për mediat italiane rreth Euro 2024 dhe investimeve të mëdha në Shqipëri

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Kalo në kategori