LAJMI I FUNDIT:

Diaz pritet të kthehet te Reali, pasi Milani thuhet se nuk e ka opsionin e blerjes

Diaz pritet të kthehet te Reali, pasi Milani thuhet se nuk e ka opsionin e blerjes
(Foto: Twitter/UEFA Champions League)

Burime të ndryshme në Spanjë dhe Itali pohojnë se Milani nuk e ka opsionin e blerjes së Brahim Diaz në verën që vjen.

Reklama

Në vitin 2021, Rossonerët ia zgjatën huazimin 23-vjeçarit për dy sezone të tjera, që do të thotë se ai është i lidhur me klubin italian deri në fund të qershorit.

Besohej se Milani e ka opsionin e blerjes së spanjollit për 22 milionë euro, megjithatë kjo duket të mos jetë e vërtetë.

(Foto: Twitter/MilanEye)

Relevo dhe Sportitalia njoftojnë se dy klubet nuk kishin arritur marrëveshje për një çmim që do ta bënte transferimin afatgjatë, ashtu që gjasat janë të mëdha që Diaz të kthehet në Santiago Bernabeu në fund të sezonit.

Klauzola e çuditshme në kontratën e Brahim Diaz, ku përfshihen klube si Man United, City, Real Madridi dhe Malaga
Lexo po ashtu Klauzola e çuditshme në kontratën e Brahim Diaz, ku përfshihen klube si Man United, City, Real Madridi dhe Malaga

Klubi italian duhet të negociojë me Los Blancos në rast se dëshiron ta mbajë më gjatë futbollistin e tyre, gjë që pritet të refuzohet nga madrilenët, të cilët duan t’i ofrojnë vazhdim kontrate lojtarit të tyre. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Ligue 1
Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Liga e Kampionëve
Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori