Me Manuel Neuer e lënduar ranglista e portierëve më të mirë në sezonin 2017/18 ka ndryshuar.

Sikur gjermani do luante në këtë sezon më shumë mundësi që do ishte i pari, por ja që sezoni i ri nuk i buzëqeshi yllit të Bayern Munichut.

Më poshtë keni 10 portierët më të mirë dhe një sonazhë për të votuar më të mirin:

10. Alphonse Areola (PSG):

Ndeshjet: 10

Pritjet: 20

Portën e paprekur: 5

9. Ederson (Manchester City):

Ndeshjet: 9

Pritjet: 11

Portën e paprekur: 5

8. Hugo Lloris (Tottenham):

Ndeshjet: 9

Pritjet: 17

Portën e paprekur: 5

7. Alisson Becker (Roma):

Ndeshjet: 8

Pritjet: 29

Portën e paprekur: 5

6. Samir Handanovic (Inter):

Ndeshjet: 10

Pritjet: 25

Portën e paprekur: 5

5. Marc-Andre Ter Stegen (Barcelona)

Ndeshjet: 9

Pritjet: 21

Portën e paprekur: 6

4. Gianluigi Buffon (Juventus):

Ndeshjet: 7

Pritjet: 13

Portën e paprekur: 2

3. Thibaut Courtois (Chelsea):

Ndeshjet: 9

Pritjet: 24

Portën e paprekur: 3

2. Jan Oblak (Atletico Madrid):

Ndeshjet: 8

Pritjet: 35

Portën e paprekur: 5

1. David De Gea (Manchester United):

Ndeshjet: 9

Pritjet: 21

Portën e paprekur: 7

/Telegrafi/