LAJMI I FUNDIT:

Dembele, Cancelo dhe tetë emra të tjerë – kush pritet të transferohet dhe largohet nga Barcelona

Dembele, Cancelo dhe tetë emra të tjerë – kush pritet të transferohet dhe largohet nga Barcelona

Barcelona do të ketë shumë punë për të bërë në ditët e mbetura të këtij afati kalimtar veror, pasi pritet të bëjë disa largime dhe natyrisht disa transferime.

Klubi katalunas aktualisht lidhet me transferimin e katër lojtarëve, ndërsa pritet t’i bëjë gjashtë largime – disa prej tyre edhe kundër vullnetit të tyre.


Kush mund të transferohet dhe sa janë gjasat:

Xavi beson se tre lojtarë nuk janë në nivelin e Barcelonës
Lexo po ashtu Xavi beson se tre lojtarë nuk janë në nivelin e Barcelonës

Ivan Fresneda: 50 për qind – Deco ka vënë syrin te mbrojtësi i djathtë 18-vjeçar. Ai mund të jetë një pasuri e vërtetë për ekipin, duke pasur parasysh moshën e tij, talentin dhe një çmim prej vetëm 10-15 milionë euro.

Joao Cancelo: 35 për qind – Barcelona ka një interes të madh për portugezin. Ndryshe nga Deco, Xavi dhe Alemany duan të shohin një mbrojtës të djathtë me përvojë në skuadër. Por, një lëvizje mund të ndodhë vetëm nëse ai pranon të ulë pagën e tij të lartë.

Bernardo Silva: 10 për qind – Joan Laporta ka konfirmuar se do të dëshironte të shkonte për mesfushorin sulmues këtë verë. Megjithatë, e vërteta e hidhur është se Barça nuk mund të përmbushë kërkesat e Man City për momentin – nëse nuk ka ndonjë mrekulli.

Sa para do t'i fitojë Barcelona nga pjesëmarrja në Ligën e Kmapionëve sezonin e ardhshëm
Lexo po ashtu Sa para do t'i fitojë Barcelona nga pjesëmarrja në Ligën e Kmapionëve sezonin e ardhshëm

Giovani Lo Celso: 10 për qind – Argjentinasi thuhet se është alternativa e Bernardo Silvës. Megjithatë, asgjë nuk është e avancuar për momentin.

Kush mund të largohet dhe sa janë gjasat:

Nico: 99 për qind – Mesfushori mbrojtës nuk ka udhëtuar me skuadrën për turneun parasezonal. Ai tashmë ka mbërritur në Porto për të finalizuar marrëveshjen e tij të huazimit. Është çështje kohe derisa të bëhet zyrtare.

Clement Lenglet: 70 për qind – Përqindja e probabilitetit të transferimit ka rënë pak teksa francezi po udhëton me skuadrën për në SHBA. E ardhmja e tij do të zgjidhet pas turneut, me Tottenham Hotspur që mbetet i vetmi kandidat për nënshkrimin e tij deri më tani.

Riqui Puig zbulon një detaj shokues rreth Xavit kur ishte te Barcelona
Lexo po ashtu Riqui Puig zbulon një detaj shokues rreth Xavit kur ishte te Barcelona

Abde: 45 për qind – Marokeni synon të qëndrojë te Barça sezonin e ardhshëm, madje duke shkurtuar pushimet me një javë për të shkuar në turneun parasezonal. Megjithatë, e ardhmja e tij mund të qëndrojë diku tjetër.

Franck Kessie: 45 për qind – Juventus thuhet se ka bërë një ofertë për mesfushorin, e cila është më e mirë se ajo që Barça i ofron tani. Megjithatë, mesfushori është më i emocionuar për të qëndruar te Blaugranasit. Tani gjithçka varet nga ai.

Zbulohen dy mënyrat se si Barcelona mund të nënshkruajë me Mbappen
Lexo po ashtu Zbulohen dy mënyrat se si Barcelona mund të nënshkruajë me Mbappen

Ferran Torres: 10 për qind – Ashtu si Kessie, spanjolli është i etur për të qëndruar në skuadër. Pavarësisht se ishte larg nga zgjedhja e parë e Xavit, trajneri doli me një pozicion të ri për ta vendosur atë në sezonin e ardhshëm, që do të thotë se ai është pothuajse pjesë e planit.

Ousmane Dembele: 10për qind – PSG ka interes të madh për anësorin francez. Ata thuhet se janë të gatshëm të aktivizojnë klauzolën e tij të lirimit prej 50 milionë euro. Lojtari, megjithatë, dëshiron vetëm të qëndrojë te Barça. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Përfaqësueset
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Përfaqësuesja e Kosovës
Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

La Liga
Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Premier League
Kalo në kategori