LAJMI I FUNDIT:

Dallku për golin e barazimit të Ballkanit: Rasti ishte diskutabil

Dallku për golin e barazimit të Ballkanit: Rasti ishte diskutabil

Dukagjini ia doli të marrë një pikë ndaj kampionit në fuqi, Ballkanit në barazimin 1-1 në kuadër të javës së 31-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Për këtë barazim, trajneri i skuadrës nga Klina – Armend Dallku ka thënë se ishte moment diskutabil goli i barazimit të skuadrës nga Suhareka.

“Rasti ishte diskutabil. Në të njëjtën formë na ishte akorduar pozitë jashtë loje këtu në Klinë”, ka deklaruar fillimisht trajneri i Dukagjinit për ArtSport.

Ballkani merr një pikë në udhëtimin e vështirë te Dukagjini
Lexo po ashtu Ballkani merr një pikë në udhëtimin e vështirë te Dukagjini

“Nëse ka gabuar dikush, atëherë duhet të merren masa. Jam i kënaqur me ekipin marrë parasysh rezultatet pasi nuk janë rezultate të rastësishme”.

“Pavarësisht kundërshtarit, se a është lartë apo poshtë në tabelë, ne bëjmë maksimumin. Ne bëmë maksimumin, por janë dy pikë të humbura. E pamë se mobilizimi ishte i jashtëzakonshëm, stadiumi ishte i stërmbushur. Ekipi po luan mirë. Shpresoj të kemi vazhdimësi”.

“Në ndeshjen tjetër shpresojmë të marrim maksimumin e pikëve. Për momentin jemi aty ku jemi. Mbi bazë të lojës dhe asaj që po prodhojmë, meritojmë të jemi më lartë në tabelë”, ka shtuar më tej Dallku. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

La Liga
E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Serie A
Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ligat tjera
Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Premier League
Kalo në kategori