LAJMI I FUNDIT:

Cech i ofron mbështetje Ozilit

Cech i ofron mbështetje Ozilit

Portieri i Arsenalit, Petr Cech, nuk është i interesuar që të spekulojë për të ardhmen e tij, edhe pse po flitet për një rikthim te Chelsea teksaai shprehu edhe përkrahjen për Mesut Ozilin.

Ozil u largua nga kombëtarja gjermane pas një furie të polemikave në Gjermani për shkaktë një takimi të tij me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan.


Mesfushori ka aluduar në racizëm te gjermanët, kurse Cech e ka përkrahur atë maksimalisht.

“Ai po stërvitet mirë. Ai është i lumtur që është me ne dhe që do të jetë gati për këtë sezon”.

“Ai ka punuar shumë kështu që shpresoj se do të jetë 100 për qind i përgatitur”.

“Ozil ka mbësthetjen e ekipit dhe shpresojmë se do të jetë në nivel të lartë që të luajë me ne”, deklaroi portieri.

Sa i përket të ardhmes së tij, portieri thotë se ka kontratë me Arsenalin dhe është i fokusuar në sezonin e ardhshëm me klubin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Ndërkombëtare
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kalo në kategori