Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka zbuluar orarin e ndeshjeve çerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll.

Është caktuar tashmë orari i ndeshjeve të fazës çerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës.

Kjo fazë do të nisë me ndeshjen Drenica – Gjilani, që zhvillohet më 8 shkurt, në orën 12:30 në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj.

Hidhet shorti për Kupën e Kosovës, mësohet çiftet çerekfinaliste Hidhet shorti për Kupën e Kosovës, mësohet çiftet çerekfinaliste

Në të njëjtën ditë do të zhvillohet edhe ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Vushtrrisë, por me fillim në orën 13:00.

Ndërkohë, më 9 shkurt do të luhet ndeshja ndërmjet Dukagjinit dhe Ballkanit, derisa dueli ndërmjet Lirisë dhe Feronikelit është shtyrë për datën 12 shkurt.

Çerekfinalja e Digitalb Kupës

E shtunë, 8 shkurt

12:30 Drenica-Gjilani

13:00 Prishtina-Vushtrria

E diel, 9 shkurt

12:30 Dukagjini-Ballkani

E mërkurë, 12 shkurt

12:30 Liria-Feronikeli

/Telegrafi/