Albumi i dytë i Britney Spears “Oops I did It Again” ka shënuar 20 vjetorin e lansimit.

Albumi vazhdoi të shiste mbi 20 milionë kopje dhe të ishte diamanti i vërtetuar nga Shoqata e Industrisë së Regjistrimit të Amerikës.

Dhe ylli i muzikës pop 38-vjeçe shënoi dy dekadat që nga publikimi i albumit të saj me një mesazh të ëmbël për fansat.

Britney Spears (Foto: Instagram)

Ajo ndau një video të krijuar nga një fanse ku tregonte klipet e saj nga vitet 2000 përpara daljes së albumit dhe tha ‘faleminderit kujtdo që e bëri këtë’.

“Gati sa nuk më ra telefoni, nuk e prisja”, ka shkruar ajo krahas postimit. “20 vjet nga Oops”.

Duke shpjeguar se si ndihej në atë kohë, ajo shtoi, “Parashikimi dhe fluturat që ndjeja para se të dilte albumi ishin të çmendura … të gjitha pritjet e mia u tejkaluan”.

“Dhe kjo është gjithçka falë juve njerëz … faleminderit që keni qëndruar me mua dhe jeni rritur me mua. Unë jam një vajzë me fat”, vazhdoi mes tjerash biondja.

Albumi shiti miliona kopje në të gjithë botën dhe u bë albumi i dytë më i shitur i Britney.

Veshja e saj e kuqe prej lëkure nga videoklipi muzikor Oops, është bërë sinonim i kësaj epoke të karrierës së saj. /Telegrafi/

Britney Spears (Foto: YouTube)