Benzema mahnit me një supergol dhe një asistim në ndeshjen e fundit të Al-Ittihad

Një paraqitje virtuoze nga Karim Benzema nuk ishte e mjaftueshme për t’i siguruar Al-Ittihadit të tre pikët pasi ata u mbajtën në barazim 2-2 nga Al-Hazm.

Al Ittihad nuk ka arritur më shumë se një barazim 2-2 në shtëpi ndaj Al-Hazm në ndeshjen e javës së 11-të në Superligën e Arabisë Saudite.

Benzema kaloi në epërsi mikpritësit në minutën e 26-të pas punës së mirë të N’Golo Kante, por edhe një supergoli të shënuar nga sulmuesi francez.

Fituesi francez i Kupës së Botës me Francën bëri edhe një asistim në minutën e 81-të për epërsinë 2-1, por Faiz Selemani siguroi që pikët të ndaheshin me një goditje vendimtare në minutën e 86-të.

Pas 11 ndeshjesh, Al-Ittihad është i pesti në ligë, pesë pikë prapa liderit Al-Hilal, i cili ka një ndeshje më pak. Ata do të synojnë të ngrenë titullin e tyre të parë në ligë që nga viti 2009.

Në ndeshjen e ardhshme, ata përballen me Al Feiha, në ndeshjen që pritet të zhvillohet të martën në King Cup of Champions. /Telegrafi/