LAJMI I FUNDIT:

Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

Nico Williams është objektivi kryesor i Barcelonës për repartin e sulmit dhe kjo gjë nuk është më një sekret.

Sulmuesi spanjoll ka shkëlqyer me Athletic Bilbao, por ka pasur paraqitje fantastike edhe në Euro 2024 me Kombëtaren spanjolle.

Gara për t’i siguruar shërbimet e tij është shumë e fortë, por Nico dëshiron qëndrimin në La Liga dhe të nënshkruajë me Barcelonën.


Dy gjigantët anglezë e vendosin Nico Williams në listën e tyre të dëshirave
Lexo po ashtu Dy gjigantët anglezë e vendosin Nico Williams në listën e tyre të dëshirave

Katalunasit nga ana tjetër po përshpejtojnë për ta shitur yllin brazilian Raphinha, ku ka interesim për lojtarin nga Liga Premier dhe Arabia Saudite.

Gjiganti spanjoll synon që nga shitja e Raphinhas të fitoj rreth 65 milionë euro, para që do të përdoren për ta paguar klauzolën e Nico Williams.

Po shkëlqen në Euro 2024 - Williams 'shkatërroi' Di Lorenzon e Italisë
Lexo po ashtu Po shkëlqen në Euro 2024 - Williams 'shkatërroi' Di Lorenzon e Italisë

Williams ka klauzolë largimi prej 50 milionë eurove, shumë që nuk përbën problem për skuadrat angleze që gjithashtu duan transferimin e tij.

21-vjeçari në 37 ndeshje ka shënuar tetë gola dhe ka asistuar në 19 të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori