Barcelona humb edhe nga Boca Juniors në “Kupën Maradaona”

Ecuria e dobët e rezultateve të Barcelonës ka vazhduar, me Blaugranët që kanë humbur ndeshjen e Kupës Maradona të luajtur në Arabinë Saudite, në nderim të legjendës argjentinase.

Barcelona barazoi 1-1 me Boca Juniors gjatë 90 minutave, me Exequiel Zeballos që barazoi rezultatin pasi Ferran Jutgla hapi ndeshjen, por skuadra e Buenos Aires fitoi 4-2 në penallti.

Ky ishte një shans për Xavin për të provuar disa të rinj dhe për t’i dhënë Dani Alves ridebutimin e tij, me brazilianin që lejohet të luajë në këtë lojë edhe pse ai nuk do të ketë të drejtë për ndeshje zyrtare deri në janar.

Në pjesën e parë pa gola, Dani Alves ishte një nga lojtarët më të mirë, ashtu si edhe Riqui Puig, i cili pati disa mundësi të veta.

Boca fitoi 4-2 pasi shënoi të gjitha penalltitë e tyre. /Telegrafi/

Inzaghi gëzon tifozët e Interit me transfeirmin e ri: Po, ai ka nënshkruar me ne

"Mjekët më thanë se së shpejti do të vdes", Ish-portieri gjerman tregon sëmundjen e rëndë me të cilën po përballet

Xavi me deklaratë absurde: Ishim superiorë këtë edicion ndaj Gironës dhe Real Madridit

Chelsea me ofertë të parefuzueshme për Napolin, para dhe një yll për Victor Osimhen

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1