LAJMI I FUNDIT:

Barcelona fillon procedurat për rikthimin e Aubameyangut

Barcelona fillon procedurat për rikthimin e Aubameyangut

Barcelona është e hapur për të rikthyer në mënyrë sensacionale Pierre-Emerick Aubameyang në klub këtë muaj.

Reprezentuesi gabonez e gjen veten si tepricë ndaj kërkesave te Chelseat në gjysmën e dytë të sezonit pas ardhjes së yllit ukrainas Mykhailo Mudryk dhe të huazuarit të Atletico Madridit, Joao Felix.

Aubameyang ka shënuar vetëm një gol në Ligën Premier këtë sezon, pasi iu bashkua Bluve në fillim të 2022/23, dhe klubi është i hapur për ta lënë të largohet.

Sipas raportimeve nga Daily Telegraph, Barcelona mund të shikojë perspektivën e një rikthimi shokues në Kataluni, pavarësisht mungesës së sigurisë së Xavit për sulmuesin veteran.

Megjithatë, një marrëveshje e mundshme mund të bëhet e pamundur për shkak të kufizimeve ligjore që lidhen me paraqitjet e shumta për klube të ndryshme në një periudhë të caktuar kohore.

Reklama

Rregullat aktuale të FIFA-s tregojnë se Aubameyang që tashmë luan për Barcelonën këtë sezon mund të prishë një marrëveshje për shkak të rregullave për riregjistrimin për një klub brenda të njëjtës sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori