LAJMI I FUNDIT:

Ballkani luan, krijon dhe shënon – por në fund të ndeshjes mposhtet nga Sivasspori

Ballkani luan, krijon dhe shënon – por në fund të ndeshjes mposhtet nga Sivasspori

Ballkani edhe pse ishte në epërsi nga pjesa e parë, pësoi humbje në fund me rezultat 2-1 nga Sivasspor në “Fadil Vokrri” në kuadër të xhiros së katër të fazës së grupeve.

Reklama

Fillimi i ndeshjes ishte i qetë me të dy skuadrat që kërkonin hapësira në mbrojtjen e njëra tjetrës, duke mos qenë të rrezikshme.

Rastin e parë të mirë në ndeshjes e kishte Ballkani, kur Armend Thaqi kombinon me Meriton Korenicës, ky pason te Albion Rrahmani i cili edhe pse në pozitë të mirë gjuan mbi portë.

Pas tij ishte radha e Lumbardh Dellovës (33’) që më një gjuajtje nga distanca dridhi portierin mysafir që e dërgoi topin në këndore.

Në minutën e 36-të erdhi edhe goli, ku Korenica luajti bukur me Armend Thaqi që gjuan nga 20 metra për të shënuar për 1-0.

Pa u mbyllur pjesa e parë Ermal Krasniqi gjuajti bukur, por portieri e dërgoi topin në këndore.

Edhe pjesën e dytë Ballkani e nis në sulm me dy raste të mira me Rrahmanin dhe Krasniqin, me këtë të fundit që ishte i vetëm me portierin, por gjuajti në trupin e portierit.

Qëndrim Zyba dhe Merion Korenica provuan nga distanca, por pa sukses, pasi portieri priti gjuajtjet e tyre.

Në minutën e 72-të, Sivasspori barazoi rezultatin. Ishte Hakan Arslan që shënoi me kokë për 1-1.

Pas dhjetë minutash sërish turqit gjetën golin, kësaj radhe me Karol Angielskin, që devijoi një top nga zona për 2-1.

Deri në fund Ballkani u lëshua në sulm për të kërkuar golin e barazimit, por pa sukses.

Sivasspori dhe Cluj tani kanë nga shtatë pikë, ndërsa Ballkani dhe Slavia nga katër pikë./Telegrafi/


Standings provided by Sofascore