Barcelona e ka dyfishuar epërsinë kundër Huescas në ndeshjen që po zhvillohet në Camp Nou.

Reklama

Pas golit të mrekullueshëm nga Lionel Messi, të dyja skuadrat patën raste shënimi, kurse vendasit ishin më të rrezikshëm.

Pas një goditje të Jordi Albas që u përplas për shtylle, erdhi edhe goli i dytë i katalunasve.

Goli fantastik i Messit ndaj Huescas në këndin e portës Goli fantastik i Messit ndaj Huescas në këndin e portës

Antoine Griezmann mori një top nga Pedri shumë larg gjashtëmbëdhjetëmetërshit, shkoi përpara dhe realizoi gol akoma më të bukur se Messi (35’).

Nuk ka dyshim që Barcelona do të ngritet në vend të dytë në tabelë me katër pikë prapa Atletico Madridit. /Telegrafi/