Nuk ka vonuar shumë dhe Barcelona e ka zhbllokuar rezultatin në ndeshjen kundër Huescas në La Liga.

Reklama

Zhvillohej minuta e 13-të kur Lionel Messi pranoi një top nga Sergio Busquets krijoi hapësirë dhe e dërgoi topin në këndin e portës.

Duke qenë se luan me skuadrën e fundit në renditje, ky është paralajmërim se Barca mund të shënojë shumë gola në sfidën që po zhvillohet në Camp Nou.

Për më shumë, tri pikët janë më se të domosdoshme për të mbajtur hapin me liderin e kampionatit Atletico Madrid.

Me fitore, Blaugranët do të ngjiteshin në vend të dytë në renditje me katër pikë prapa vendit të parë. /Telegrafi/

Reklama