Arsenali thuhet se po tenton ta transferojë Philippe Coutinhon nga Barcelona në këtë afat kalimtar veror në formë huazimi.

Zyrtarët e klubit do të takohen në Joan Gamper këtë të shtunë dhe Raul Sanllehi besohet se ka raporte të mira me ata të Barcelonës.

Sipas asaj që raporton e përditshmja spanjolle Sport, Barcelona dëshiron ta shesë Coutinhon, madje thuhet se janë të gatshëm edhe që ta lejojnë largimin në formë huazimi.

Philippe Coutinho (Foto: Barcelona/Twitter)

Gunners e transferuan Nicolas Pepen nga Lille për shumën rekorde 80 milionë euro, por dëshirojnë ta blindojnë edhe krahun e djathtë.

Eksperti i futbollit, Shaka Hislop: Liverpool rrezikon shumë me rikthimin e Coutinhos Eksperti i futbollit, Shaka Hislop: Liverpool rrezikon shumë me rikthimin e Coutinhos

Skuadra londineze po tenton që ta huazojë anësorin brazilian në këtë afat, derisa pritet t’i paguajë rreth 15 milionë euro për huazimin e tij.

Topçinjtë mund të tentojnë që ta marrin kartonin e tij të plotë në verën e 2020, por vetëm nëse arrijnë në këtë afat ta huazojnë atë nga kampioni i La Liga-së. /Telegrafi/