LAJMI I FUNDIT:

Arsenali rikthen interesimin për Arthur

Arsenali rikthen interesimin për Arthur

Arsenali po ringjall interesimin e tyre për mesfushorin e Liverpoolit, Arthur Melo.

Reklama

Skuadra londineze e sheh huazuesin e Juventusit si një alternativë të mundshme të Youri Tielemans për afatin kalimtar të verës.

Topçinjtë kanë identifikuar një numër opsionesh në mesfushën qendrore që mund t’i bashkohen klubit në vend të Tielemans të Leicester City, me Arthurin më të fundit që është në mesin e tyre.

Në fillim të shtatorit, 26-vjeçari u huazua te Liverpooli nga Juve për pjesën e mbetur të sezonit, por lëndimet e kanë parë atë të luajë për vetëm 76 minuta.

Arthur nuk ka ende ndonjë ndikim në Ligën Premier për Liverpoolin, por pasi iu nënshtrua një operacioni për të rregulluar problemet e tij, ai mund të ketë ende një rol për të luajtur para se të kthehet në Itali në fund të sezonit dhe mund të jetë audicioni perfekt për transferimin e Arsenalit.

Calciomercato.com thotë se trajneri i Gunners, Mikel Arteta “e pëlqen vërtet” Arthurin dhe potencialisht mund të jetë i interesuar ta sjellë atë në veri të Londrës në afatin e ardhshëm./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Kalo në kategori